Super User Kategoria: Ważne wydarzenia
Opublikowano: 26 czerwiec 2012 Odsłony: 1352
Drukuj

Sorry, you have not enough rights to view this image.1 czerwca 2010 roku był niezwykłym wydarzeniem dla Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Tego dnia ustanowiono patrona placówki - ks. Jana Twardowskiego. Wybór takiej daty nie był przypadkowy, w tym dniu bowiem urodził się Jan Twardowski - ksiądz, poeta, przedstawiciel współczesnej liryki religijnej, laureat wielu nagród i odznaczeń.  Ten, jakże doniosły w życiu szkolnej i miejscowej społeczności dzień, poprzedziły wielomiesięczne przygotowania. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i poświęceniu nauczycieli, uczniów oraz pracowników szkoły uroczystość zyskała wyjątkowy charakter.

 

 

Ceremonia nadania imienia szkole zgromadziła wielu zacnych gości, wśród których znaleźli się m. in.: Jego Ekscelencja Ks. Biskup Kazimierz Górny, Ks. Antoni Kocoł - Dziekan Dekanatu Czudeckiego, Pan Władysław Ortyl - Senator RP, przedstawiciel Wojewody Podkarpackiego - Pan Mariusz Kawa, Pan Kazimierz Ziobro - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, płk. Marek Barć - Dowódca 21 Batalionu Dowodzenia, mjr Artur Fijałkowski - przedstawiciel Dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, Pan Marek Zaleśny - Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Pan Zygmunt Nowak - Z-ca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Środowiska, Pan Sławomir Cynkar - Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Pan Robert Godek - Starosta Strzyżowski, Pan Jacek Boho - Sekretarz Powiatu Strzyżowskiego, Pan Stanisław Gierlak - Wójt Gminy Czudec, Pan Stanisław Stec - Przewodniczący Rady Gminy Czudec a także wielu przedstawicieli jednostek organizacyjnych powiatu strzyżowskiego.

Uroczystość poprzedziła Msza Św. w kościele p.w. Zwiastowania NMP pod przewodnictwem ks. Biskupa Kazimierza Górnego. Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpił uroczysty przemarsz do szkoły, gdzie dokonano odsłonięcia tablicy upamiętniającej nadanie imienia szkole. Po powitaniu gości przez Panią Dyrektor Agnieszkę Lesiak, głos zabrał absolwent Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi ks. Grzegorz Złotek, który przedstawił historię szkoły na tle historii Nowej Wsi. W dalszej części spotkania nastąpił uroczysty moment nadania imienia szkole poprzez odczytanie Uchwały Rady Gminy oraz nadania sztandaru szkole. Sztandar ma kształt kwadratu. Rewers jest biało - czerwony a na jego tle widnieje godło państwowe - orzeł biały z głową ozdobioną koroną, którego rozpostarte skrzydła symbolizują dążenie do najwyższego lotu, gotowość do pokonywania przeszkód i trudności. Z kolei awers jest w kolorze kremowym, symbolizującym czystość, prawdziwość, prostotę obcowania z naturą, skromny sposób życia. W jego środkowej części znajduje się popiersie Ks. Jana Twardowskiego a także nazwa szkoły.

Następnie Pani Dyrektor przekazała sztandar uczniom, którzy złożyli ślubowanie i obiecali dbać o niego, sumiennie wypełniać swoje obowiązki oraz godnie reprezentować szkołę. Później głos zabrali zaproszeni goście, m. in. Starosta Strzyżowski, który złożył życzenia dla całej społeczności szkolnej i pogratulował wyboru patrona. Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Pani Dyrektor Agnieszka Lesiak podziękowała wszystkim zgromadzonym za ciepłe słowa, życzenia i gratulacje. O piękną oprawę muzyczną całej uroczystości zadbała także orkiestra 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. 

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Sierpień 2018    |    Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław