spnw Kategoria: Ważne wydarzenia
Opublikowano: 25 kwiecień 2016 Odsłony: 338
Drukuj

19 kwietnia 2016 r. uczniowie klas 0 – 3 spotkali się z ciekawym gościem – panem Wiesławem Drabikiem – autorem ponad 200 bajeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 roku. Spotkanie zorganizowała pani bibliotekarz, Wiesława Gierlak. Najmłodsi czytelnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak powstają zabawne, rymowane historyjki i skąd autor czerpie pomysły na nowe bajki.Najwięcej entuzjazmu wzbudziły zagadki, nagradzane przez pisarza naklejkami i zakładkami oraz cytowane fragmenty bajek, do których uczniowie dopowiadali rymy. Najodważniejsi mogli wykazać się bujną fantazją, wymyślając zakończenia niektórych opowieści. Po zaprezentowaniu
najciekawszych bajek uczestnicy mieli okazję porozmawiać z panem Drabikiem oraz zakupić wybraną książkę z autografem i specjalną dedykacją.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej, przyjaznej atmosferze, a niezwykłe poczucie humoru pana Wiesława udzieliło się wszystkim zebranym.

 

 

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Sierpień 2018    |    Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław